Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Koncert v rámci festivalu Levočské babie leto 

Wiener Kammersymphonie je komorný súbor, ktorý vznikol  stretnutím piatich špičkových hudobníkov aktívnych vo Viedni. Spolupráca a spojenie týchto úžasných umeleckých skúseností jednotlivcov vyústila do spoločného výsledku.

Súbor bol založený v marci 2006 pri príležitosti Mozartovho výročia a debutoval v Španielsku  s veľmi úspešnými koncertami, ktoré boli publikom rovnako ako aj novinármi prijaté s nadšením ako jedny z najlepších koncertov v sezóne. Na začiatku bol ich repertoár zameraný hlavne na Mozartove diela a víedenskú klasickú hudbu. Vďaka neustálemu hľadaniu nových foriem vyjadrovania sa ich hudobné spektrum neustále rozširovalo až k súčasným dielam 21. storočia.

Vďaka hraniu na najvyššej hudobnej úrovni, získal súbor početné pozvánky z takmer každej časti sveta: napr. zo Sureya Opera v Istanbule, hrali na festivaloch v Ankare, v Ravello, v Alba, Mozartbox, v Taliansku, rovnako ako na dvoch rozsiahlych turné po Južnej Amerike. Veľmi úspešné angažmán v Španielsku, Taliansku, Poľsku, Lotyšsku, Slovinsku, Anglicku, Dánsku a nedávno i vo Francúzsku a v Čiernej Hore svedčia o vysokej umeleckej kvalite, ale aj oceneniu, ktorému sa súboru dostalo.

Program 6. október:

 1. A. Mozart – Ouvertüre, “The Magic Flute
  Hans Gál – Five Intermezzos, op. 10
  Ernst Krenek – Seven Easy Pieces
  Ludwig van Beethoven – Ouvertüre, “Coriolanus“, op. 62
  Karol Kontsky – Quintet in G minor, op. 26

 

Program  7. október:

 1. A. Mozart – Ouvertüre, “The Abduction from the Seraglio
  Joseph Haydn – Divertimento
  Erich Korngold – Fairy Tales
  Ludwig van Beethoven – Symphony no. 8 in F major, op. 93

 

Účinkujúci
Cornelia Löscher, husle
Lukas Medlam husle
Sergio Mastro violončelo
Benedikt Ziervogel kontrabas
Tomasz Wabnic viola