Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Videoprojekcia a diskusia

Katarína Csányiová: Carenomadinnen

  1. február 2024, 17.00

Bratislava, Mirbachov palác, 2. poschodie

Galéria mesta Bratislavy v spolupráci s Rakúskym kultúrnym fórom chce prostredníctvom rozšíreného sprievodného programu Pass It On – Pošli To Ďalej (kurátorka: Nicole Sabella) k výstave Oslobodený priestor prehĺbiť diskurznú výmenu so slovenskou verejnosťou o feministickom formovaní spoločnosti na základe spravodlivo rozdelenej práce s prostriedkami umenia, architektúry a urbanizmu.

  1. februára 2024 sa uskutoční prezentácia diela Carenomadinnen Kataríny Csányiovej. Carenomadinnen – Videodielo uvedené na výstave o neľahkých pracovných podmienkach slovenských 24-hodinových opatrovateliek v Rakúsku – bude verejne premietané a následne diskutované s odborníkmi, ktorí sú zastúpení príspevkami v sprievodnej brožúre: Simona Ďurišová zo záujmového združenia 24H-Carers v Rakúsku a Martina Sekulová z Ústavu etnológie a sociálnej antropológie Slovenskej akadémie vied Večer bude moderovať kurátorka Nicole Sabella.

Katarína Csányiová žije vo Viedni a pracuje v oblasti performance, divadla, filmu, písania a priestorovej inštalácie. Zameriava sa na texty a jazyky v akcii, ktoré používa v rôznych performatívnych kontextoch. Študovala divadelné, filmové a mediálne štúdiá na Viedenskej univerzite a performatívne umenie na Akadémii výtvarných umení vo Viedni. V súčasnosti pôsobí ako umelecká spolurežisérka medzinárodného umeleckého festivalu „Pod pluhom času“ v Kosove a ako performerka v Kabinettheater Viedeň.

Diskusia bude prebiehať v nemčine s tlmočením do češtiny.

Vstup voľný.

Foto: Barbora Girmanová