Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Koncert

Trio Immersio

Vira Zhuk, husle

Mariam Vardzelashvili, klavír 

Irene Kok, violončelo

Trio Immersio je označované za „The blooming power of Viennese elegance“ (Times of Malta) a oslavované ako ansámbel „mimoriadne oddaný hudobnej dokonalosti a inovácii, ktorá po stáročia vychádza z metropoly na Dunaji“ (Allgäuer Zeitung).Trio Immersio propaguje komornú hudbu ako spôsob života a verí v úplné ponorenie sa do zvukového sveta emócií, farieb a živých myšlienok. Multikultúrny súbor tvorený hudobníčkami z Ukrajiny, Gruzínska a Holandska vystupoval vo viac ako 20 krajinách na štyroch kontinentoch, vrátane Japonska, USA, Kanady, Mexika či Tuniska. Trio koncertovalo na renomovaných hudobných scénach, napr. Musikverein Viedeň, Wiener Konzerthaus, RadioKulturhaus Viedeň, Flagey v Bruseli, Dánska kráľovská opera, Teatru Manoel na Malte, I Teatri di Reggio Emilia v Taliansku, Krakovská filharmónia, Theatre Sorano v Dakare, CRR Concer Salonu v Istanbule, Schönberg Center, Antický amfiteáter v Bodrume, Kyjevská filharmónia, Štátne konzervatórium v Tbilisi, a bol pozvaný na Kartágsky festival v Tunisku, 30. Morelia Festival v Mexiku, 45. medzinárodný hudobný festival v Istanbule, festival Rakúska jar v Poľsku atď.

Trio Immersio získalo viacero cien a vyznamenaní, vrátane ceny Brivio Sforza, ceny Trio roka združenia Le Dimore del Quartetto a prestížnej ceny New Sound of Austrian Music rakúskeho ministerstva zahraničných vecí, ktorá sa udeľuje hudobníkom reprezentujúcim rakúsku kultúru a hudobnú tradíciu vo svete. Je tiež laureátom ceny Bank Austria Prix d’Arts.

Trio Immersio je úzko späté s hudobnou kultúrou legendárnej Viedne, čo sa prejavuje predovšetkým v interpretácii diel J. Haydna, L. van Beethovena a F. Schuberta. Trojica hudobníčok exportovala umenie viedenskej hudobnej tvorby do celého sveta a nadchla publikom v Európe, Severnej Amerike, Ázii aj Afrike.

V roku 2024 vydá Trio Immersio svoje druhé CD s hudbou Franza Schuberta. www.trioimmersio.com

Program:

Johannes Brahms: Klavírne trio č. 1 H dur, op. 8

  1. Allegro con brio
  2. Scherzo. Allegro molto

III. Adagio

  1. Finale. Allegro

Stanislaw Ljudkewytsch: ‚Notturno‘

Astor Piazzolla/Jose Bragato: Primavera portena a Verano porteno z diela ‚Štyri ročné obdobia v Buenos Aires‘

 

Foto: (c) Valerie Maltseva

 

Registrácia: pressburg-kf@bmeia.gv.at