Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Džezový koncert
Jazz Trio PRIM

Trio PRIM založili v roku 2015 traja hudobníci spojení s viedenskou hudobnou scénou. Odvtedy sa skupine podarilo zapôsobiť v rovnakej miere na kritikov a divákov svojou progresívnou zvukovou a technickou virtuozitou. So zmesou polyrytmických ilúzií, lyrických melódií, pôžičok z klasickej hudby, drum & bass, džezu rovnako ako filmovo-hudobnej expresivity čelia výzve dosiahnuť a udržať vysokú naratívnu kvalitu. Vzormi a inšpiráciou sú švédske trio e.s.t, Neil Cowley Trio alebo GoGo Penguin a iní.
Debutový album More & Less Diminished, vydaný v roku 2016 v inom obsadení (Biller, Konuray Mutluer, Ralph Dammerer), ukázal, „ako môže a by mal džez v Rakúsku znieť “ (music-news.at). O rok neskôr nasledovala EP 40 Days (Biller, Mutluer, Sherif Abdalla).
Na mnohých miestach nadšene prijatí (o.i. jazzahead clubnight Weserburg, múzeum Brémy, Stara Pekarna Brno) a účinkujúc v rôznych rozhlasových reláciach, akými sú Ö1 Jazznacht alebo Radio Proglas, nám títo traja hudobníci prezentujú, že nám Viedeň v spojitosti s džezom má veľa čo ponúknuť.

Vstup voľný!

Účinkujúci
Felix Biller klavír
Martin Melzer basgitara
Christoph Karas bicie