Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Gabriele Proy: „Počúvať, započúvať sa a zahĺbiť do zvukov sólových huslí a sláčikového orchestra – »Campanulaceae« rozozvučí poetické akustické a farebné priestory. Je pre mňa mimoriadnou cťou, že predpremiéra môjho nového orchestrálneho diela „Campanulaceae“ s Hilaris Chamber Orchestra pod vedením Alexeja Kornienka a s Elenou Denisovou ako sólistkou sa bude konať 22.9.2016 v Rakúskom kultúrnom fóre Bratislava.“

Elena Denisova patrí dnes k výnimočným osobnostiam medzinárodnej huslistickej elity. Nech vystupuje kdekoľvek, tlač aj publikum vždy potvrdia jej maximálnu hudobnú zrelosť, absolútne individuálnu interpretáciu a skvelú virtuozitu.

Alexej Kornienko je excelentný hudobník s bezpodmienečným nadšením pre texty a odvahou interpretovať. Tento zdanlivý rozpor vie rakúsky umelec vždy dobre využiť. Obdiv si zaslúžil ako precízny klavirista ruskej školy s enormnými znalosťami klasického romantického repertoáru, a zároveň je v posledných rokoch stále viac aktívny aj ako dirigent.

Program:
Franz Hummel: Koncert pre husle (2016) in memoriam Max Reger
Napísané pri príležitosti stretnutia s Florizel von Reuter, na seanse pod dohľadom majstra Regera a jeho manželky Elsy po importe piva na onen svet.
Gabriele Proy: Campanulaceae pre husle a sláčikový orchester (2016)
Franz Joseph Haydn (1732-1809): Koncert F dur pre husle a klavír so sláčikovým orchestrom (pred rokom 1766)
I. Allegro moderato; II. Largo; III. Presto

Účinkujúci
Elena Denisova husle
Alexej Kornienko dirigent