Loading Events
Táto udalosť sa už uskutočnila

Filmové predstavenie v rámci festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto 2021

Metanoia. Každý má svoju korona story (Rakúsko 2020)

Réžia: Flo Gassner, Paul Schweller
Produkcia: Flo Gassner, Valentin Werner-Tutschku
Rider: Valentin Werner-Tutschku, Flo Gassner, Moritz Ablinger, Martin Kogler, Andi Jenewein

19. máj 2021, 18.15
Online na: kino-doma.sk
Vstupenky: https://cinepass.sk/ham/sk/movie/6072c2942e7056000c9dd8e0

Je koniec februára/začiatok marca 2020. Neznámy fenomén s názvom SARS-CoV-2 sa medzičasom prikradol ponad Alpy až do Tirolska. O koronavíruse sa šíri veľa chýrov a scenárov, nikto však presne nevie, ako s ním zaobchádzať – ani politici. Výroky sa rôznia od „je to len chrípka“ až po „ničivá pandémia“.
Ešte pred prijatím prvých konkrétnych opatrení sa niekoľko členov tirolskej skupiny freeriderov Mountain Tribe vydalo na cestu, aby pracovalo na svojom dlho plánovanom filme. Dejiskom má byť stará chata v horskom priesmyku Timmelsjoch, na hraniciach medzi Rakúskom a Talianskom. Pri výstupe je ešte všetko ľahké a uvoľnené, neskôr však do každodenného života zasiahnu prísne nariadenia, ktoré sa nezastavia ani pred osamelosťou odľahlej horskej chaty.
Film Metanoia je vynikajúcim časovým svedectvom o prvej fáze pandémie. Skupina lezcov bola zasiahnutá udalosťami uprostred hôr a kameraman zachytil všetku ich frustráciu a vyrovnávanie sa so situáciou. Film bol právom už viackrát ocenený, o.i. aj cenou „Best Film in Snow Sports“ na renomovanom festivale horských filmov BANFF.

www.horyamesto.sk

Trailer: