Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Koncert na festivale Bratislavský majáles 2024

Xing Li, spev, sample pad/synth

Ines Kolleritsch, klávesy, vokály

Julian Berann, bicie, vokály

Thorsten Kaiser, basgitara, vokály

  1. máj 2024, 15.30

Bratislava, Tyršovo nábrežie, open air

Štýlové spektrum XING sa pohybuje medzi melancholickými melódiami, hip-hopovými prvkami, vplyvmi R&B a veľkou dávkou soulu. Výsledkom rôznych hudobných pozadí a hlboko posadeného hlasu, ktorý s ľahkosťou zvláda aj vysoké tóny, je soundscape plný podmanivých beatov a intímnych textov so sociálno-kritickým obsahom.

Po absolvovaní BORG v Linzi sa XING presadila na rakúskej hudobnej scéne okrem iného ako vokalistka u Lou Asrilsicha.

V roku 2018 sa speváčka a skladateľka presťahovala z Linzu do Viedne, aby mohla ďalej pracovať na svojom sólovom projekte. V máji 2020 debutovala prvým singlom Own the Gold, ktorý vznikol v spolupráci s producentom Thomasom Bernhardom. Už ako tínedžerka si uvedomila, že dievča ako ona a jej výchova v čínskej domácnosti nenachádzajú odozvu v mainstreamových médiách. Vo svojich piesňach sa preto nevyhýba ani takým náročným témam ako sú kultúrne konflikty či rasizmus.

Po Own the Gold nasledovali ďalšie single, z ktorých každý je príbehom sám o sebe. Sympaticky neprikrášlene v nich XING rozpráva o svojich skúsenostiach s body shamingom, sebapoznávaním, priateľstve a láske.

XING v súčasnosti pracuje na dokončení svojho tretieho EP a v roku 2024 plánuje rôzne turné, vydania a spolupráce. Naživo ju na koncerte podporia Ines Kolleritsch (klávesy, vokály), Julian Berann (bicie) a Thorsten Kaiser (basgitara, synth bass).

Vstup voľný

https://www.bratislavskymajales.sk/

(c) Hanna Fasching