Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Digitálny koncert
LA VIDA LOCA: Bridges
Matei Ioachimescu (flauta), Alfredo Ovalles (klavír)
Live z klubu Porgy & Bess
20. apríl, 17.30

S novým programom La Vida Loca – Bridges prezentujú rumunský flautový virtuóz Matei Ioachimescu a všestranný venezuelský klavirista Alfredo Ovalles – obaja vo Viedni žijúci, medzinárodne známi sólisti – dôverné tóny v nových aranžmánoch. Pestrou kombináciou klasickej a súčasnej hudby, džezu, rocku a world music rozširujú nielen geografické, ale aj hudobné a technické hranice týchto hudobných nástrojov.
Pohnútky, ktoré ich viedli k vytvoreniu tohto jedinečného projektu súvisia s aktuálnym dianím: „Žijeme v rozpoltenom svete. V kombinácii rôznych hudobných štýlov pochádzajúcich z Južnej Ameriky, Blízkeho východu a východnej Európy vidíme ako umelci možnosť vybudovať most, ktorý spája.“ (Alfredo Ovalles).

Pre sledovanie koncertu je potrebné prihlásiť sa na: katarina.lesna@bmeia.gv.at. Na základe prihlášky Vám zašleme prístupový kód. Po jeho zadaní môžete koncert sledovať zdarma.

Koncert bude vysielaný na platforme www.konzertsaal.at, ktorú inicioval rakúsky huslista Daniel Auner ako možnosť prezentácie digitálnych koncertov a podpory rakúskych hudobníčok a hudobníkov. Projekt je realizovaný v spolupráci s Rakúskym ministerstvom európskych a medzinárodných záležitostí.

Účinkujúci
Matei Ioachimescu flauta
Alfredo Ovalles klavír