Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Koncert Rozprávka

Duo Arcord

Na prvý pohľad prekvapujúca kombinácia hudobných nástrojov: violončelo a akordeón.

Struny a gombíky sú vzájomne prepojené, akoby súčasne túžili po znení toho druhého. Bez akejkoľvek zmeny jediného tónu v originálnom notovom zápise,  nám prinesú Ana Topalovic a Nikola Djoric ako DUO ARCORD na scénu virtuózne a hlboko osobné vízie známych klasických aj súčasných hudobných skladieb.

Mladé duo sa už v minulosti stretlo s veľkou odozvou na svoje umenie – hosťovali  vo Wiener Musikverein, v rámci  Salzburgských slávností, v Rakúskom rozhlase, v Rakúskych kultúrnych fórach, ako aj na rôznych národných či medzinárodných festivaloch. Ich debutový album „Inspired by Songs and Dances a taktiež  koncerty získali množstvo vynikajúcich recenzií, okrem iných v Rádiu Klassik, vo Wiener Zeitung, Kurier und Klassik Heute.

Ďalšími dôležitými vystúpeniami súčasnej a nadchádzajúcej sezóny budú ich koncerty vo Wiener Musikverein, v Gasteig v Mníchove, a na zámku Walpersdorf. V tejto sezóne ich čaká aj turné po Ukrajine. Osobitnú pozornosť venujú umelci novej hudbe. Dôležití  skladatelia, akými sú Johanna Doderer a Gabriele Proy, venovali už umelcom viacero skladieb. Hudobné diela, ktoré tvoria most od barokovej až po súčasnú hudbu, zažívajú prostredníctvom  interpretácie tohto dua osviežujúcu a sebavedomú inováciu tónov.

Program:

Ludwig van Beethoven: 7 variácií „Bei Männern, welche Liebe fühlen“

Gabriele Proy *: Thorium

Joseph Haydn: Koncert pre violončelo C dur

Armin Sanayei *: Rooster sings…!

Antonín Dvořák: pieseň Měsíčku na nebi hlubokém z opery Rusalka

Claude Debussy: Sonáta pre violončelo a klavír

 

* Gabriele Proy je rakúska skladateľka. Jej skladbu  „Thorium“ venovala pre Duo Arcord.

** A. Sanayei je iránsko-rakúsky skladateľ. Jeho dielo „Kohút spieva …!“ venoval pre Duo Arcord

 

VSTUP VOĽNÝ

Účinkujúci
Ana Topalovic violončelo
Nikola Djoric akordeón