Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Prezentácia spojená s krstom knihy „Z Prešporku do Soľnohradu“

 „Z Prešporku do Soľnohradu – Strednou Európou proti prúdu času“, je slovenským prekladom rakúskej publikácie „Von Pressburg nach Salzburg“, ktorá bola v Rakúskom kultúrnom fóre úspešne uvedená v januári 2015. Kniha teraz vychádza v prepracovanom a doplnenom slovenskom vydaní vo vydavateľstve Slovart.

Autori Dr. Robert Hofrichter zo Salzburgu a jeho bratislavský synovec Peter Janoviček približujú čitateľsky príťažlivou formou dejiny Bratislavy a oblasti bývalého Rakúsko-Uhorska na území medzi Bratislavou a Salzburgom. Autori chcú prispieť k lepšiemu spoznaniu nášho západného suseda a zároveň zdôrazňujú nezmyselnosť nacionalizmu ako prekonanej ideológie, ktorá v minulosti strednej Európe nepriniesla nič dobré. Text bohato ilustrovanej knihy s úvodom Magdy Vášáryovej dopĺňajú rozhovory s osobnosťami regiónu strednej Európy Karlom Schwarzenbergom, Barbarou Coudenhove-Kalergi, Milanom Lasicom, Fedorom Gálom a prof. Friedrichom Gottasom.

Knižná prezentácia sa uskutoční formou pódiovej diskusie autorov s veľvyslancom Rakúskej republiky na Slovensku, J. E. Helfriedom Carlom, pani Magdou Vášáryovou a pánom Doc. Vladimírom Ferákom.

Viac info o knihe:

http://www.pressburg-salzburg.eu

https://www.slovart.sk

Podujatie v slovenskom jazyku. Vstup voľný.