Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Výstava a čítanie v rámci projektu „On The Road Again“ 

Medzinárodná výzva Sekcie pre medzinárodné kultúrne záležitosti Ministerstva európskych a zahraničných vecí a Rakúskeho kultúrneho fóra v spolupráci so združením Künstlerhaus Vereinigung Viedeň

Martina Tscherni: Dunaj …z plávania v rieke

Michal Hvorecky: Druhý Dunaj

Vernisáž a čítanie: 13. október 2022, 18.00

Trvanie výstavy: do 28. októbra 2022

Bratislava, Rakúske kultúrne fórum, Hodžovo nám. 1/A

Dielo Martiny Tscherni, performatívny projekt medzi Viedňou a Bratislavou, sa mnohorako dotýka tém cezhraničnej, spoločnej ekológie susediacich štátov. Viedeň a Bratislava sú známe ako geograficky najbližšie hlavné mestá na svete, ktoré kedysi dokonca spájala električka. Ani dnes nepovažuje takmer nikto prekonanie tejto vzdialenosti za veľkú výzvu. Avšak náš projekt prináša inú perspektívu. Dunaj ako najdôležitejší spoločný ekologický priestor celého regiónu je miestom vzniku práce Martiny Tscherni, ktorá celú trasu prepláva a audiovizuálne zaznamená. Po tomto plaveckom výkone sa bude projekt prezentovať v Bratislave aj vo Viedni, čím sa stane spoločným projektom s ekologickou témou, ktorá sa týka nás všetkých.

http://www.martina-tscherni.com

https://www.cleandanube.org/

Michal Hvorecký ponúka vo viacerých svojich dielach literárny pohľad na európsku rieku. Slovenský autor sa už roky venuje výskumu histórie a mýtov o Dunaji. Dunajskému regiónu venoval román, niekoľko poviedok a najnovšie aj detskú knihu. V rámci vernisáže prečíta ukážky zo svojho diela Druhý Dunaj.

Hudobný hosť: Ladislav Fančovič, saxofón

Podujatie v nemeckom a slovenskom jazyku.