Loading Events
Táto udalosť sa už uskutočnila

Prezentácia knihy

Robert Kleindienst: Zeit der Häutung
Moderovanie: Marian Hatala
Hudba: Eugen Prochac (violončelo)

„Tento bolestivý jazyk traumatizácie a hororové obrázky pripomínajúce Alfreda Kubina. Na základe historických dokumentov rozpráva tento román o najvnútornejšom kruhu katolíckeho ustašovského štátu v Chorvátsku, o „tábore“ zriadenom s pomocou cirkvi pre deti zavraždených alebo unesených nepriateľov režimu. Nesmie sa zabudnúť na utrpenie týchto detí a miesta sa musia zapísať do pamätnej krajiny zničenia, akokoľvek zostali doteraz utajené.“ Hans Höller

Robert Kleindienst, nar. 1975, je spisovateľ na voľnej nohe v Salzburgu. Študoval germanistiku, politológiu a pedagogiku. Člen Grazer Autorinnen Autorenversammlung, IG Autorinen a Salzburger Autorengruppe Spisovateľ mesta Kitzbühel v 2007.
Niekoľko ocenení, o. i. Georg-Trakl-Förderungspreis für Lyrik 1997, Rauriser Förderungspreis 2007, Rakúske štátne štipendium za literatúru 2010, projektové štipendium Ministerstva umenia a kultúry 2016. Naposledy vyšli: Brandseelaute, vydavateľstvo laurin, 2017 (zbierka poézie), Häutung, vydavateľstvo laurin 2019 (2. vydanie)

V nemeckom a slovenskom jazyku. Vstup voľný

Fotocredit: Michael Namberger