Loading Events
Táto udalosť sa už uskutočnila

Martin Listabarth pôsobí ako jazzový klavirista v niekoľkých formáciách. Okrem vystúpení v jazzovom triu a duu ho môže pravidelne počuť aj so svojím sólovým programom. Zahraničné hosťujúce vystúpenia ho už niekoľkokrát zaviedli do Číny, kde v roku 2019 mohol predstaviť svoj sólový program širokému publiku v niekoľkých mestách. V decembri 2019 bol vydaný jeho sólový album „Short Stories“. Okrem toho vystupuje znova a znova ako klasický klavirista – či už ako divadelný hudobník pre Volkstheater Wien alebo ako reprétiteur pre operné tábory Viedenskej filharmónie na salzburskom festivale.

Krátka správa pre tlač

Martin Listabarth sa venuje téme rozprávania v jeho sólovom albume „Short Stories“: Prečo niektoré príbehy fungujú obzvlášť dobre? Ako sa vytvára a uvoľňuje napätie? Čo robí jeho postavy zaujímavé? Tieto a ďalšie otázky sú východiskom pre jeho kompozície a improvizácie.

S klavírom rozpráva sám o sebe svoje osobné príbehy. Hudobne zakorenený v jazze, ale aj bez strachu z vplyvov klasickej hudby, sleduje svoju individuálnu hudobnú cestu. Martin Listabarth vedie svoje publikum na rozmanitú cestu z prístavu v Hamburgu prostredníctvom tabaku vo Viedni do Číny.

„… tu pracuje umelec, ktorý vie presne, ako vytvoriť hudbu a náladu a atmosféru.“ (Mica – hudobné rakúsko)

„Hudba dobrého vtipu a irónie.“ (Die Presse)