Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Imerzné pohlcujúce predstavenie na pomedzí súčasného cirkusu a inštalácie.

Projekt „IS IT A TRICK?“ sa zameriava na empirické skúmanie podmienok prijatia cirkusového predstavenia u divákov, a to z hľadiska estetických, sociokultúrnych a komunikačných aspektov. Predstavenie je umiestnené do otvorenej scény bez vopred určeného hľadiska. V rámci tejto oblasti sú kľúčové dva body: línia pohľadu na jednej strane a izolácia jednotlivých zložiek pohybového repertoáru na strane druhej. Na svoj objekt sa umelec sústredí pomocou zrkadiel a tieňov.

Umelec Sebastian Berger vyvinul väčšinu manipulačnej techniky sám a je jediným interpretom na svete, ktorý ju predvádza na javisku. Na konte má niekoľko medzinárodných cien. V „IS IT A TRICK?“ spochybňuje, dekonštruuje a pretvára svoj umelecký jazyk.

Sebastian Berger (AT)

Dátum: streda 21.06.2023 Priestor: Veľká sála, Nová Cvernovka Čas: Prvé vystúpenie: 18:00 – 19:00 Druhé vystúpenie: 20:30 – 21:30 (lístky na oba časové úseky budeme predávať samostatne)

Cena: Predpredaj: 10 euro, 8 eur ZTP + študent Lístok na mieste: 12 eur, 10 eur ZTP + študent Kapacita: 40 vstupeniek na jedno predstavenie

Cieľová skupina: predovšetkým dospelí, vhodné aj pre deti od 8 do 88 rokov