Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Festival a konferencia

Art & Tech Days 2022

Rakúsky účastník: Martin Honzik

  1. – 27. november 2022

Košice, Kasárne Kulturpark

Festival Art & Tech Days prináša špičkových expertov a kreatívcov zo zahraničia a zo Slovenska, ktorí skúmajú témy na rozmedzí nových technológii, umenia, vedy a biznisu. Otvára debaty o vplyve technológie na naše komunity, na chápanie sveta a správania sa v tomto svete. Okrem jednodňovej konferencie prináša týždňový festival aj výstavy, umelecké intervencie, workshopy a priestor pre networking.

Témou tohoročného festivalu je change. Bude skúmať spôsoby, akými technológia prináša alebo by mohla priniesť zmenu ľudského správania a ako táto zmena ovplyvňuje predstavu o našich komunitách, našej spolupatričnosti a ľudskosti.

Martin Honzik je umelec, CCO a výkonný riaditeľ sekcie Festival/Prix/Exhibitions v rámci Ars Electronica Linz. Po štúdiu vizuálneho experimentálneho dizajnu na Umeleckej univerzite v Linzi sa pripojil k produkčnému tímu OK Offenes Kulturhaus v Linzi. Pracoval v Ars Electronica Futurelab. Od roku 2006 bol kurátorom niekoľkých výstav, vrátane 40 Years of Humanizing Technology, Sea World Culture and Arts Center, Shenzhen (2020) a tematických výstav Ars Electronica Festival.

www.atdays.sk