Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Digitálny koncert
Marilies Guschlbauer (violončelo) a Nikolaus Guschlbauer (klavír)
15. máj 2020, 20.00

Naživo zo Zámku Goldegg

#AustriaKulturInternational #AustriaKulturDigital
#stayhome #ACFBratislavagoesdigital

Mladí súrodenci Guschlbauerovci spolupracujú už veľa rokov a pekne im to spolu ladí. Spoločne odohrali koncerty v rámci Viedenských slávností, Dolnorakúskeho hudobného leta, vystupovali v Zámku Rothschild Reichenau atď. V roku 2018 vyhrali súťaž komornej hudby ON STAGE, v roku 2019 získali 2. cenu v najvyššej kategórii súťaže „Giovani Musicisti – Città di Treviso“. Ďalšie recitály ich zaviedli do Milána, Prahy, Washingtonu DC, New Yorku, Nassau, Španielska a Švajčiarska.
Marilies sa začala učiť hre violončele ako 6-ročná. Pokračovala na Hudobnej univerzite Mozarteum u Clemensa Hagena. Štúdium absolvovala s vyznamenaním a v súčasnosti študuje na Vysokej hudobnej škole v Berlíne u Nicolasa Altstaedta a na Hudobnej univerzite vo Viedni u Reinharda Latzkoa. Zároveň vystupuje ako sólistka a tiež v rámci viacerých hudobných zoskupení na medzinárodných festivaloch, napr. Mecklenburg-Vorpommern, Verbier Festival, City of London Festival, International Holland Music Sessions, Kammermusikfest Lockenhaus, Cello Biennale Amsterdam či Fränkische Musiktage.
Nikolaus objavil klavír vo veku 5 rokov. Študoval na Hudobnej univerzite Viedeň, Haydnovom konzervatóriu Eisenstadt a na VŠMU Bratislava. Zúčastnil sa programu European Piano Program 2011, v rámci ktorého koncertoval v Poľsku, Macedónsku a Moldavsku. V roku 2009 získal ocenenie „Musica Juventutis“ za debut v Schubertovej sále Viedenského Konzerthausu.

Koncert si môžete pozrieť online priamo cez digitálnu koncertnú sálu na našej webovej stránke.

Link: https://rakuskekulturneforum.sk/digitalna-koncertna-sala/

Program:
Ludwig van Beethoven: Variácie na tému dueta “Bei Männern, welche Liebe fühlen”, WoO 46
Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 4 C dur, op. 102/1
Helmut Schmidinger: Sub rosa (2011/12)
Claude Debussy: Sonáta pre violončelo a klavír

Účinkujúci
Marilies Guschlbauer violončelo
Nikolaus Guschlbauer klavír