Nahrávam Udalosti
Táto udalosť sa už uskutočnila

Projekt pri príležitosti 25. výročia bilaterálnych vzťahov medzi Rakúskom a Slovenskom 

Augmented Reality v rámci Crazycurators Biennale

Kurátor: Juraj Čarný

Zúčastnení umelci: Stanislav Krajči /SK, Clemens Fürtler /AT, Dorota Sadovská /SK, Sebastián Komáček/SK, Jozef Vančo /SK

Trvanie výstavy: 29. december 2017 – 31. december 2018

Bratislava, Hodžovo nám., Österreichische Botschaft, Präsidentenpalast, Tatrabanka

Najvýznamnejší umelci minulosti spájali umenie a vedu, väčšina z nich boli dokonca sami vedcami. Rýchly technologický vývoj posledných desaťročí umelcov od vedcov oddelil. Crazycurators Biennale je nový formát experimentálnej výstavy, ktorá umožní umelcom nasmerovať svoje vízie do budúcnosti.

Crazycurators Biennale bude platformou pre vznik nových umeleckých diel, ktoré nemôžu byť zrealizované vo fyzickej realite. Pokúsime sa prekročiť technologické limity priestoru, času a materiálov naprogramovaním umeleckých diel v tzv. rozšírenej realite (augmented reality). Diváci budú vidieť umelecké diela nainštalované na budovách a verejných priestranstvách prostredníctvom telefónov a tabletov pripojených na internet. Pre lokalitu Crazycurators Biennale sme sa rozhodli zvoliť Hodžovo námestie – priestor medzi Prezidentským palácom, Rakúskym veľvyslanectvom a budovou Tatrabanky.

Augmented reality aplikácia bude k dispozícii na voľné stiahnutie do telefónov a tabletov a umožní divákom sledovať umelecké diela transformujúce/pretvárajúce existujúcu architektúru na živé umelecké diela. Na Hodžovom námestí budú mediátori predstavovať fungovanie aplikácie okoloidúcim domácim a zahraničným divákom.